מקסיקני

זן מקסיקני קנאביס סאטיבה

THC 10%-22%

סאטיבה

זני מקור מקסיקניים (Mexican Landrace) היוו חלק משמעותי בהיצע הקנאביס של אמריקה הלטינית במאה האחרונה. הגנטיקות המקסיקניות מאופיינות לרוב באופי סאטיבה דומיננטי ונקראות על שם המחוז או האזור בו צמחו. הצמחים הנושאים את הגנטיקה הזו מאופיינים במבנה גבוה עם עלי מניפה בעלי מבנה צר וגוון ירוק בהיר. ההשפעה המאפיינת אותם בדרך כלל מתרכזת באזור המוח ומספקת אפקט אופורי המשפיע על אופן וקצב המחשבה. הטעמים והניחוחות שמאפיינים את התפרחות המקסיקניות נעים בין אדמתי לטרופי, ובזנים מסוימים ניתן אף למצוא תווי גבינה.  

השפעה: מעורר, אופוריה, מעודד תיאבון

טעמים: אדמתי, טרופי, חריף, מתוק


מתוך היצע זני הקנאביס שמקורם אמריקה הלטינית, גנטיקות מקסיקניות קיבלו מקום של כבוד בשוק העולמי במאה האחרונה. הן הובילו לפיתוח גנטיקות הייז (Haze) המקוריות, וחלקן נכנסו לתהליכי השבחה אירופאים, כמו למשל אקפולקו גולד (Acapulco Gold). גנטיקות המקור המקסיקניות שהיו מוצעות בשנות ה-60 וה-70 היו מגוונות ונשאו שמות שונים. כל אחת נקראה על שם המחוז בה היא טופחה, וביניהם המחוזות המפורסמים אוקסקה וסינלואה.

אדמה טרופית

ישנם מספר זני קנאביס מקסיקניים וכל אחד מייצר תפרחות המתאפיינות בארומה וזר טעמים שונה מעט, אך בעלי מכנה משותף. גנטיקות מקסיקניות מפיקות תפרחות המעלות ניחוח אדמתי בבסיסו, עם גוף פירותי שלעתים בעל תווים חריפים או מעושנים. הסיומת גם כן מתוקה או חריפה. הטעמים המאפיינים אותם טרופיים ומשלבים תווים חריפים ולעתים אפילו גבינתיים בנוכחות פירותית מתקתקה. הטרפנים הדומיננטיים בגנטיקות מקסיקניות יהיו בדרך כלל קריופילן, לימונן, מירסן, פינן וטרפינולן.

מעורר ואנרגטי

גנטיקות מקור מקסיקניות לרוב לא מאופיינות באחוזי THC גבוהים ומסתפקות בריכוזים הנעים בין 10% ל-15%. עם זאת, יש פנוטיפים בעלי ריכוז גבוה יותר וכדאי תמיד להכיר את המינון המדויק, בפרט מטופלים בעלי רגישות לאפקט הפסיכואקטיבי של ה-THC. זני מקור מקסיקניים מאופיינים לרוב בהשפעה מעוררת וממריצה המשפיעה על קצב המחשבה ומרוממת מצב רוח אופורי. זנים אלה יתאימו בשלב המוקדם של היום, ובוודאי שלא לקראת השינה. זני מקור מקסיקניים יתאימו למתמודדים עם אובדן תיאבון, הפרעות במצב הרוח ודיכאון. 


מצאו מוצרי מקסיקני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן