טנג׳י

זן טנג׳י קנאביס סאטיבה

THC 19%-22%

סאטיבה

טנג׳י (Tangie) הינו זן קנאביס בעל אופי סאטיבה דומיננטי שפותח מהצלבת קליפורניה אורנג׳ (California Orange) עם סקאנק #1 (Skunk #1). טנג׳י אמנם הגיע מבית מגדלים אמריקאי משפחתי וקטן ולא מבנק גנטיקות ענקי, אך הזן התפרסם והפך לגנטיקה עטורת פרסים ככל שהשנים עברו. בשיאה הגנטיקה זכתה בעשרה פרסי גביע קנאביס בתקופה של עשרה חודשים בלבד. הגנטיקה מפורסמת בטעם וארומת הדרים מיוחדת המזכירים תפוז ומנדרינה, להבדיל מהנוכחות הלימונית שלרוב מאפיינת זנים הדריים. ההשפעה האופיינית לטנג׳י אנרגטית, מרוממת את מצב הרוח, משרה אופוריה אך בד בבד ממקדת את המחשבה ומקלה על יצירתיות. 

השפעה:  אנרגטי, אופוריה, ריכוז, יצירתיות

טעמים:  הדרי, מתוק, חריף


טנג׳י פותח בחווה של משפחת קרוקט (Crockett), משפחת מגדלים מאזור סיירה נוואדה שבקליפורניה. המשפחה התפרסמה במשך הדורות בגידול גנטיקת קנאביס הדרית ייחודית עם תווים ארומטיים ומקבץ טעמים המזכירים אשכוליות אדומות ותפוזי דם. הגנטיקה הזאת נקראה על ידם: קליפורניה אדורנג׳. בכל עונה אחד מבני המשפחה הצעירים היה בוחן הצלבות של הגנטיקה עם זנים מפורסמים אחרים. בהצלבת גנטיקת קליפורניה אורנג׳ עם סקאנק #1, התגלתה הכלאה מעניינת המייצרת את הטעם ההדרי המשפחתי עם היציבות והאפקט העוצמתי של סקאנק. גנטיקת טנג׳י מהווה זן נחשק בקרב מגדלים ומפתחי גנטיקות, והיא שומשה כזן מקור לפיתוח מימוזה (Mimosa), קלמנטיין (Clementine) וגנטיקות קנאביס רבות נוספות. 

הדרי במיוחד, ומיוחד

אי אפשר לנחש את הניחוח או הטעם של טנג׳י מפרופיל הטרפנים שלו. טנג׳י מפורסם בהרכב טרפנים עם דומיננטיות של מירסן, יומולין, קריופילן, טרפינולן, פינן ולימונן. אין דומיננטיות של ולנסין, טרפן הדרי הנפוץ בדרך כלל בגנטיקות עם ארומטיות המזכירה אשכוליות אדומות. בנוסף, גם לימונן לוקח תפקיד משני יחסית בעוד הארומה של הזן הדרית בעיקרה. הניחוח שעולה מתפרחות הטנג׳י מזכיר תפוז בשל, תפוז דם או אשכולית אדומה. הוא מתוק, כבד ועם מעט תווים חריפים. הטעם שניתן לחוש בעישון או באידוי התפרחת גם כן מזכיר תפוז מתוק או אשכולית אדומה, אך ניתן להרגיש גם קצת נוכחות אדמתית חריפה.  

אנרגטי ומעודד

טנג׳י מפורסם ביחס THC נוח לצרכנים מנוסים שיתאים גם לחדשים – בין 19% – 22%. הוא לא מציג נוכחות גבוהה של קנבינואידים משניים אחרים, אך הוא לא צריך. טנג׳י מפורסם באפקט מרומם מצב רוח המשרה אופוריה, מגביר את קצב המחשבה אך מרכז ומקל על יצירה. הזן מומלץ במיוחד למתמודדים עם דיכאון, חרדות ובעיות במצב הרוח. בנוסף, יש המדווחים כי לטנג׳י יש אפקט משכך כאבים המסייע להם להתמודד עם כאבים כרוניים ומיגרנות. 


מצאו מוצרי טנג׳י

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן