קולומביאני

זן קנאביס קולומביאני סאטיבה

THC 18%-22%

סאטיבה

קולומביאני (Colombian) הוא שם כולל לזני קנאביס שמקורם בקולומביה, ולרוב בעלי אופי סאטיבה דומיננטי. זנים אלו פותחו על ידי חקלאים מקומיים במשך מאות שנים. הפופולריות שלהם צמחה בשנות ה-70 של המאה הקודמת ומפתחי זנים רבים השתמשו בהם לכדי אבני הדרך של עולם זני הקנאביס וזני סאטיבה בפרט. לכל אזור גידול במדינה אקלים שונה וכך השתנו גם תכונות הזנים. למרבית התפרחות מבנה קליל ואוורירי, השפעתן אנרגטית, אופורית יצירתית. הארומה והטעמים של זנים קולומביאנים טרופיים ומתוקים ולפעמים גם חריפים. 

השפעה: אנרגטי, יצירתיות, אופוריה

טעמים: טרופי, מנגו, דבש


זני קנאביס קולומביאנים כמו קולומביאן גולד (Colombian Gold), סנטה מרתה גולד (Santa Marta Gold), פונטו רוחו (Punto Rojo), מנגו ביצ׳ה (Mango Biche) ופטימוראדה (PatiMorada) עשו לעצמם שם בשנות ה-70 של המאה הקודמת. לאחר אימוץ טכנולוגיות גידול ששיפרו את איכות היבולים ברחבי המדינה, התיירים האמריקאים החלו לספר על הזנים הקולומביאניים הייחודיים והפופולריות שלהם נסקה. מפתחי זנים השתמשו בהם כדי ליצור קלאסיקות קנאביס שמצליחות עד היום. אף על פי כן, הקהילות החקלאיות במדינה עוסקות במלאכת הגידול כבר מאות שנים. רוב אזורי הגידול נמצאים באזורי החוף של המדינה ובהרי סיירה נבדה או סנטה מרתה, אך עם הזמן גם תושבי האיים החלו לגדל קנאביס. אזורי הגידול נבדלים באקלים, באדמה ובפרקטיקות הגידול ובהתאם גם הגנטיקות – אך ישנן תכונות מפתח שחוזרות על עצמן בכל הזנים הקולומביאנים.

פירות טרופיים

תפרחות קנאביס קולומביאניות מאופיינות במבנה ארוך וחרוטי בקבוצות פרחים מרובות עם מרווחים גדולים יחסית בין פרח אחד למשנהו. המרווחים יוצרים בתפרחת מבנה אוורירי, קליל וחדיר. הפרחים מדיפים ארומה פירותית טרופית המזכירה מנגו, תפוח, מלון, פירות הדר שונים ודבש. הטעמים דומים, אך מכילים לעתים גם תווי פלפל שחור אדמתיים עם אופי חריף במקצת. הטרפנים הנפוצים בזנים אלו משתנים אך מכילים לרוב ריכוזים גבוהים של טרפינולן, מירסן, לימונן וקריופילן

מרומם ויצירתי

זני קנאביס קולומביאניים מפיקים ריכוזי THC משתנים שנעים לרוב סביב 13% ל- 20. הם מתאימים לצרכנים ומטופלים המעוניינים בתפרחת עתירת THC המומלצת לשעות היום. הזנים הקולומביאנים מרוממים מצב רוח נעים המתלווה לקצב מחשבה מהיר ואנרגטי שמקל על הפעלת הדמיון, מחשבה יצירתית, תקשורת ופעילות חברתית. יש להם גם השפעה משככת כאב שיעילה במיוחד בהתמודדות עם מיגרנות וכאבי שרירים. זנים קולומביאנים מומלצים בעיקר למתמודדים עם דיכאון, הפרעות קשב וריכוז, מיגרנות, לחץ ואובדן תיאבון.


מצאו מוצרי קולומביאני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן