צ׳יז

זן צ׳יז קנאביס אינדיקה Cheese

THC 17%

אינדיקה

צ׳יז (Cheese) הוא זן קנאביס בעל אופי אינדיקה דומיננטי. פנוטיפ של סקאנק #1 (Skunk #1) שהוצלב עם גנטיקה אפגנית מקומית. הגנטיקה אמנם נבטה מתוך זרע שנרכש באמסטרדם אך צמחה לגדולתה באנגליה, מה שהופך את צ׳יז לאחת מגנטיקות הקנאביס הבריטיות הבודדות והמוצלחות בשוק. הזן קיבל את שמו בזכות טעם דומיננטי של גבינת צ׳דר עשירה, אך הניחוח שלו מזכיר את זה של סקאנק. צ׳יז מפורסם באופי השפעות מרגיע ומשכך כאבים שמעורר את התיאבון ולעתים אף עוזר בהתמודדות עם דיכאון וחרדות שונות.  

השפעה: משכך כאב, מצב רוח, מעודד תיאבון

טעמים: גבינתי, חריף


זן הקנאביס צ׳יז התחיל את דרכו למעשה בתוך זרע של גנטיקת סקאנק #1 של סנסי סידס (Sensi Seeds), אחת מחברות הקנאביס ההולנדיות הוותיקות כיום. חבילת הזרעים נרכשה באמסטרדם על ידי מגדל בריטי מוכשר שכונה ״ביג בודהה״ (Big Buddha) והונבטה ב-1989 בצ׳ילטרן הילס, אזור פרברי שממוקם מצפון-מערב ללונדון. ביג בודהה זיהה מבין הצמחים אחד שהפיק ארומה ייחודית והפיק ממנו ייחורים אותם העביר לקהילת המגדלים סביבו, וב-1995 לקולקטיב מגדלי בריטי שנקרא אקסודוס (Exodus). 

אקסודוס העצימו עוד את הפופולריות של זן הקנאביס שלו בעזרת מסירת ייחורים למגדלים שעבדו עמם, מה שהמחיש לביג בודהה את הפוטנציאל שטמון בגנטיקה ושימורה לעתיד. הוא הפיק זרעים של הגנטיקה בעזרת הצלבתה עם גנטיקה אפגנית מתאימה, ויצר בעצם את זרעי הצ׳יז המקוריים הראשונים בעולם. הזן הפך להיות מוצר הדגל בבנק זני הקנאביס הבריטי שהוא פתח – ביג בודהה סידס (Big Buddha Seeds), ונבחר לשמש כזן מקור במגוון פיתוחים גנטיים מפורסמים נוספים.

צ׳דר אנגלי מיושן

צ׳יז מביא לשולחן נוכחות גבינתית דומיננטית שמשתלטת על הארומה בחדר ועל הטעמים בחלל הפה במהרה. הפרחים מתאפיינים בניחוח גבינת צ׳דר חזק וחריף עם מעט תווים מתוקים שמזכירים אורן ופירות יער. הטעמים שניתן לחוש בעישון או באידוי התפרחת גם כן גבינתיים בעיקרם, אך מכילים גם נגיעות של תווי אדמה חריפות-מתוקות. הטרפנים הדומיננטיים המרכיבים את פרופיל הטעם והארומה הייחודי הזה הם מירסן, קריופילן, לימונן, פינן ויומולין

משכך ומרגיע

צ׳יז מפיק 17% THC, ריכוז די מתון המתאים לחדשים וותיקים כאחד. הוא מפורסם באפקט שליו שמכתיב קצב איטי ורגוע למחשבה. צ׳יז מסוגל לשכך כאבים כרוניים חזקים, לעודד תיאבון, ואף מתגלה כיעיל להפגת מתחים ותחושות דיכאון בעזרת מצב רוח אופורי שמקל על יצירתיות ותקשורת. למרות שהוא לא נוטה לקדם עייפות או ישנוניות במהרה, מטופלי קנאביס מסביב לעולם מדווחים כי צ׳יז לא משאיר הרבה מקום לפעילות והוא מומלץ יותר לשעות הערב.


מצאו מוצרי צ’יז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן