גוברי

זן קנאביס גוברי אינדיקה

THC 23%

גוברי (Gooberry) הוא זן בעל אופי אינדיקה שנוצר מהכלאת בלוברי (Blueberry) עם אפגואי (Afgooey). למרות שלא ידוע מי בדיוק פיתח את הזן, תפוצתו מרמזת כי הוא הוכלא לראשונה בארצות הברית. בהתאם לזני המקור האפגניים שלו, הזן מומלץ בזכות הפוטנציאל שלו להשרות רוגע נפשי עמוק עם תחושת רפיון פיזי שמתפשטת בגוף עם צריכתו. השפעתו מסייעת ביעילות בהתמודדות עם כאבים כרוניים וכאבי שרירים. הארומה שלו מזכירה ניחוח מתוק של פירות יער. הטעם המאפיין את הזן גם כן מזכיר פירות יער שונים, בעיקר אוכמניות. 

השפעה: מרפה שרירים, משכך כאב, אופוריה

טעמים: פירות יער, אדמתי, מתוק


גוברי נוצר על ידי מגדל לא ידוע, אך מתפוצת הזן ניכר שהדבר קרה בארה״ב. הזן הופץ תחילה בייחורים בלבד, אך עם הזמן מגדלים שונים הזריעו את הגנטיקה. גוברי נוצר מהכלאה של שתי גנטיקות בעלות שורשים אפגניים; הראשון הוא אפגואי המכונה לעתים אפגו, זן בעל אופי אינדיקה דומיננטי שנוצר מהכלאה של גנטיקה אפגנית עם מאווי הייז (Mawi Haze). את אפגו המגדל הכליא עם בלוברי – הכלאה בין זן אפגני לסאטיבות מתאילנד שמככבת בשוק הקנאביס עוד משנות השמונים. בהתאם לשורשים, המורשת האפגנית מתגלמת יפה בהשפעה של גוברי. אולם חווית הצריכה מזכירה יותר סאטיבות בעלות אופי פירותי.

פירות יער מתוקים

גוברי מפיק תפרחת דחוסה בגוון ירוק כהה עם מבנה רחב ומחוספס. התפרחת מדיפה ארומה אדמתית מתוקה עם גוון מתוק שמתחזק עם העיבוד. לאחר עיבוד התפרחת ניתן בקלות להרגיש את הארומה הפירותית של פירות היער, אותם תווים מתוקים שמתלווים גם לטעם בצריכת גוברי. הטרפנים הדומיננטיים הנפוצים בגוברי הם מירסן, טרפינאול, יומולין ואוסימין.

משכך ולילי

גוברי מפיק ריכוז THC ממוצע של 20% והוא מתאפיין באופי אינדיקה דומיננטי, כלומר – הוא מומלץ לצריכה בשעות הערב והלילה. הזן מומלץ על ידי מטופלים בקנאביס רפואי מאמריקה הצפונית בעיקר בזכות הפוטנציאל שלו להקל על ההתמודדות ולשכך כאבים כרוניים, אך יש לו סגולות נוספות. הוא גם מרפה את טונוס השרירים, הוא משרה אופוריה מרגיעה שמעודדת את מצב הרוח. גוברי מומלץ בעיקר למתמודדים עם כאבים כרוניים, דיכאון, בעיות שינה וכאבי שרירים.


מצאו מוצרי גוברי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן