אוסימין | טרפנים


אוסימין (Ocemene) הוא טרפן שנפוץ בגנטיקות קנאביס מסוימות, כמו גם בתפוז סיני, בפטרוזיליה ואפילו בסחלב. הוא מאופיין בארומה עצית מתוקה, והטעמים המאפיינים אותו מורכבים גם הם מתווי הדר מתוקים ופירותיים. מעבר לתוספת יעילה במיוחד בחומרי הדברה, אוסימין גם מגלה סגולות אנטי דלקתיות, אנטי ויראליות ואנטי פטרייתיות. אבל יש לו קאטצ׳: יכול להיות שהוא לגרום לכם להשתעל יותר.

מדביר טבעי

אוסימין הינו טרפן שמפיק ניחוח הדרי, עצי ומתוק המתלווה לטעם פירותי מיוחד. הוא נפוץ בעיקר בתפוזים סיניים, פטרוזיליה, בזיליקום, ברגמוט וסחלב כמו גם בגנטיקות קנאביס מסוימות. ריכוזו משתנה מאוד בין גנטיקה אחת לאחרת והוא לא טרפן נפוץ במיוחד. עם זאת – יש לו אפקט ייחודי; גנטיקות וצמחים עם ריכוז גבוה של אוסימין ירחיקו מהם בצורה טבעית וביעילות רבה כנימות, עשים ושאר מזיקים פוטנציאליים. כלומר – האוסימן הינו טרפן בעל סגולות הדברה טבעיות.

בני אדם עושים שימוש באוסימין בזכות יכולות ההדברה שלו כבר מאות שנים. יחד עם זאת, אוסימין מוכיח את עצמו לא רק כמדביר טבעי. הטרפן מפיק פרופיל ארומטי נחשק עם מקום משמעותי בתעשיית הקוסמטיקה והבישום. נוסף על כך, לאוסימין פוטנציאל אנטי פטרייתי, אנטי סוכרתי, אנטי דלקתי ואפילו מייצר בגוף אפקט בולם לגרסה מסוימת של וירוס הקורונה.  

מייצב, אנטי פטרייתי, אנטי דלקתי, אנטי ויראלי

לאוסימין יש סגולות בריאותיות המייצבות תהליכים מסוימים בגוף ומסייעות במאבק נגד פטריות, דלקות ווירוסים. למשל, אוסימין עוזר בהתמודדות עם סימפטומים של סכרת ומצבי לחץ מוגבר על ידי ויסות התפשטות של אנזימי מפתח מסוימים. כמו כן, הטרפן מוכיח את עצמו יעיל נגד פטריות זיהומיות ובסיוע לגוף בהתמודדות עם דלקות. מחקר מ-2008 מצביע על כך שאוסימין גם מוכיח את עצמו כיעיל בבלימת גרסה מסוימת של SARS-CoV, קרוב משפחה ויראלי של וירוס הקורונה.

 

ניחוח עץ הדר, טעם פירותי

אוסימין מפיק פרופיל ארומטי בעל גוון עצי אך ניכרים בו תווי הדר מתקתקים. בדומה לבורניאול, גוואיול וקריופילן – הארומה הכללית שלו עצית מאוד. צרכנים מסוימים יחושו גם ריחות לבנדר מתכתיים בזנים עתירי אוסימין. טעמו של האוסימין פירותי, מתוק והדרי – כמו קלמנטינה או תפוז סיני. אוסימין מתאדה ב-50 מעלות צלזיוס ,ולמעשה הוא הטרפן עם נקודת האידוי הנמוכה מכל ביותר. 

זנים עתירי אוסימין

אוסימין אינו נפוץ אך יש מספר גנטיקות המפיקות ריכוז יחסית עשיר של הטרפן. גנטיקת קלמנטיין (Clementine), סטרוברי קוף (Strawberry Caugh) והגולדן גוט (Golden Goat) מהוות דוגמאות לזנים קלאסיים ועתירי אוסימין. בשוק הקנאביס הרפואי בישראל ניתן ליהנות מאוסימין במינונים נמוכים בגנטיקות מייפל ליף של טבע אדיר, באלסקה של תיקון עולם ובמגידו של פארמוקן. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן