מזאר

זן מזאר קנאביס אינדיקה

THC 17-20%

אינדיקה

מזאר (Mazar) או סקאנק אפגני (Afghan Skunk) הוא זן קנאביס בעל אופי אינדיקה דומיננטי שנוצר מהכלאת סקאנק #1 (Skunk #1) עם זן מקור אפגני. הוא קיבל את שמו לאחר מזאר אה שריף, העיר הרביעית בגודלה באפגניסטן ומרכז גידול ותעשיית הקנאביס במדינה. התפרחות שלו ריחניות ומזכירות חשיש. השפעתו של מזאר אופורית ונעימה, מרפה שרירים, משככת כאב ומשרה עייפות. הוא מתאים לשימוש בשעות הלילה ומתאים בעיקר למתמודדים עם כאבים כרוניים, דיכאון והפרעות שינה. 

השפעה: אופוריה, מצב רוח, שינה

טעמים: אדמתי, הדרי, אורני, חריף


גנטיקת מזאר נוצרה על ידי דאץ׳ פאשן (Dutch Passion), ענקית קנאביס הולנדית שפיתחה בין היתר גם את הגנטיקות: גלוברי או ג׳י (Glueberry OG) וסקייווקר או ג׳י (Skywalker OG). במהלך הפיתוח של מזאר המגדלים בדאץ׳ פאשן השתמשו בפנוטיפ סקאנק #1 ייחודי שהחברה מחזיקה, והכליאו אותו עם גנטיקה אפגנית בעלת אופי אינדיקה ניכר. החברה פיתחה את את הזן בשנות ה-80 וזכתה להכרה גדולה באירופה באותו העשור. את הפרס הראשון שלה בתחרות גביע הקנאביס מזאר קיבל באמסטרדם בשנת 1998. הוא זכה בעוד שלושה פרסים מאז בתחרויות שונות ברחבי אירופה בשנים 2002, 2008 ו-2014. 

חשיש והדרים

מזאר מפורסם בתפרחת קשיחה בעלת גוון כהה ומעטה טריכומות עבה ודביק. הפרחים ריחניים במיוחד. הארומה מזכירה אדמה, אורן והדר מעורבבים יחדיו – ריח המזכיר חשיש חריף עם תווים פירותיים. עיבוד התפרחת מחזק את הנוכחות ההדרית ואפילו מוסיף תווים טרופיים לארומה הכללית. הטעם דומה וניכרים בו בעיקר תווי אורן אדמתיים וחריפים אך קיימת גם סיומת הדרית עדינה. הטרפנים הדומיננטיים הנפוצים בזן קנאביס זה הם לינלול, קריופילן ולימונן.

אופורי ומרדים

מזאר מפיק ריכוז THC שנע בין 17% ל-20%. זהו זן קנאביס עתיר THC המתאים בעיקר למנוסים, אך גם מטופלים חדשים וצרכנים ארעיים יכולים ליהנות ממנו בשימוש אחראי. הוא מתאים לשימוש בשעות הלילה. לאחר עישון או אידוי מזאר ניתן להרגיש אפקט מנטלי ופיזי, אך מקבץ ההשפעות הפיזיות עוצמתי יותר. השפעתו מרוממת מצב רוח אופורי נעים, מרפה את טונוס השרירים ומצמיחה עייפות כבדה שרק הולכת וגוברת ככל שההשפעה הממושכת מתקדמת. מזאר מתאים למתמודדים עם דיכאון, חרדות, בעיות שינה, כאבים כרוניים ואובדן תיאבון.


מצאו מוצרי מזאר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן