שיטות צריכה | שאיפה


למרות הפופולריות העולה של תכשירים ומאכלים המשלבים קנאביס, רוב צרכני הקנאביס בעולם עדיין שואפים אותו. שאיפת קנאביס תמיד תהיה דרך מהירה ויעילה להכניס את החומרים הפעילים בתוכו לגוף. עם זאת, יש כמה דקויות שכדאי להכיר כדי לשפר את החוויה.

שאיפת החומרים הפעילים לריאות מספקת יתרונות משמעותיים על פני שיטות צריכה אחרות ובשל כך פופולרית בקרב מטופלים וצרכני פנאי. בשאיפת עשן או אדי קנאביס, החומרים הפעילים מועברים מהריאות ישירות למחזור הדם, הגוף סופג כמות גדולה יותר של חומרים פעילים וגם מספק השפעה מיידית. בנוסף, אידוי ועישון קנאביס מאפשרים למצות כימיקלים פעילים מגוונים בצמח הקנאביס בזכות הטמפרטורות השונות אליהן התפרחת נחשפת בתהליך. 

כדי למקסם את ההשפעה בצריכת קנאביס, יש לפתח טכניקת נשימה נכונה כששואפים קנאביס לריאות. ראשית, קנאביס לא נשאף לחלל הפה ודרכי הנשימה  כמו סיגריה, צריך למשוך אותו לריאות על מנת שיכנס למחזור הדם. שנית, חוויית עישון או אידוי יכולה לגרות מעט את הגרון – יש לשים לב לשאיפות שטוחות ומדודות ולהגביר את עוצמתן ככל שמרגישים בנוח.

יש מגוון צורות לשאיפת קנאביס: ג’וינטים, בלאנטים, באנגים ומקטרות הם כלי העישון הפופולריים, ומכשירי אידוי השונים ומשאפים מספקים פתרונות אידוי. ככלל, פעולת האידוי מגרה את הגרון הרבה פחות מעישון בזכות טמפ’ נמוכות יותר. בנוסף, עישון ג’וינטים יהיה קל יותר משמעותית מבלאנטים, מקטרות או באנגים.

מוצרים בשיטת צריכה זו:

  • תפרחות
  • גליליות (ג’וינטים)
  • מיצויים (לאידוי או עישון)
  • מחסניות למשאף

מהירות ההשפעה:

מיידית

משך השפעה:

חצי שעה עד 3 שעות

יש צורך במחקרים נוספים על ההשפעות השליליות והנזקים הבריאותיים הנלווים לאידוי ועישון מוצרי קנאביס. באופן כללי, עישון ואידוי באופן כאמור הינן פעולות המגרות את הגרון. הן אינן שיטות הצריכה המומלצות בשל תופעות הלוואי שיכולות לנבוע מגירוי זה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן