גיזום | טרימינג

גיזום קנאביס
חלק מהשלבים הקריטיים ביותר באספקת תפרחת קנאביס איכותית מתרחשים בכלל לאחר הקציר – הגיזום הוא אחד מהם. גיזום (טרימינג) תפרחות קנאביס אמור להוריד מהפרחים את כל הרכיבים שאין בהם אחוזים גבוהים של חומרים פעילים: עלי המניפה, עלי הגביע והענפים. ישנן שתי דרכים לגזום תפרחות: במכשיר חשמלי, או באופן ידני – עם מספריים. כל שיטה מספקת יתרונות משלה וכל יצרן בוחר את הגישה שלו למלאכת הגיזום.

הגיזום הוא אחד השלבים הקריטיים באספקת תפרחת קנאביס באיכות רפואית. על תהליך הגיזום לנקות מהתפרחת עלי מניפה, עלי גביע וענפים מיותרים ולהשאיר תפרחת נקיה בלבד. תהליך גיזום מושקע שמשאיר באריזה כמות פסולת מינימלית הוא לא רק הוגן, אלא גם משדר למטופלים סטריליות ומקצועיות. וזה לא רק עניין אסטתי. תפרחת קנאביס נקייה משמעותה אחוז גבוה יותר של קנבינואידים וטרפנים לכל גרם מוצר סופי.

כיום חלק גדול מן התפרחות נגזמות במכשירים אוטומטיים ורק הליטוש מתרחש ידנית, אם בכלל. אולם ישנם עדיין יצרנים שמעדיפים טרימינג ידני לגמרי ומעידים על עליונותו. בנוסף, זנים בעלי חזות אוורירית ודלילה יותר לא עוברים בקלות במכשירי טרימינג חשמליים ודורשים טרימינג ידני, מוקפד יותר.

מחקר שנערך בשנת 2019 אף מצא כי קנאביס שעובר גיזום במכשירים חשמליים, נמצא בסיכון רב יותר לפתח פטריות. לפי החוקרים, גיזום מכני של תפרחות גרם לעלייה בתדירות של פניציליום (סוג של פטרייה). ככל הנראה על ידי יצירת נקודות כניסה לפטריות אל תוך הצמח, דרך פצעים שנוצרו בתהליך הגיזום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן