הוצאת רישיון לקנאביס רפואי

במידה ויש לכם צורך בהוצאת רישיון לקנאביס רפואי אתם מוזמנים גם לבדוק ברשימת הרופאים והיועצים שבאינדקס העסקים
עודכן: 1.8.19

טיפול ברשיונות קיימים

על פי הודעת משרד הבריאות מתאריך 9.7.2019, מטופל המחזיק ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי שתוקפו פג או עתיד לפוג, מוארך בזאת תוקפו של הרישיון בידו עד ליום ה-31 לדצמבר 2019, ללא צורך בבקשה להארכה, והוא יכובד על ידי הספק שממו נקוב ברישיון עד לתאריך זה

ניתן יהיה להמשיך ולקבל על סמך רשיונות אלה מוצרים מהספקים הקיימים גם אם תוקף הרשיון פג – המאוחר ביניהם.

רשיונות לקנאביס שניתנו לחולים אונקולוגים, לילדים או למטופלים עם אוטיזם יהיו בתוקף עד 30.6.2020. ההארכה בתוקף הרשיון היא אוטומטית ואין עוד צורך לפנות למשרד הבריאות בעניין זה.

במקביל, על המטופלים לטפל בחידוש הרשיון לתקופה שלאחר 31.12.19 (או 30.6.20 לגבי חולים אונקולוגים, ילדים ומטופלים עם אוטיזם המחזיקים ברשיון).

מטופלים המחזיקים ברשיונות למוצרי קנאביס שהם מקבלים ישירות מהספקים יוכלו החל מיום 5.8.19 לבקש לעבור מספק אחד לאחר, מתוך רשימת הספקים הבאה:

מטופל שברשותו רישיון שתוקפו הוארך ובנוסף ברשותו רישיון המיועד לניפוק בבית מרקחת, יוכל על פי בחירתו לקבל את האספקה החודשית בבית המרקחת במסגרת הרישיון החדש, או לחילופין דרך הספק, במסגרת הרישיון המוארך זמנית.

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי

כדי להוציא רישיון לקנאביס רפואי יש צורך להגיש בקשה לקבלת רישיון להחזקה ושימוש בקנאביס באמצעות רופא קנאביס מורשה.

המערכת הממוחשבת של משרד הבריאות מאפשרת לרופא המטפל להזין ישירות את הבקשה ואת המסמכים הנלווים הנדרשים. לאחר אישור הבקשה על ידי משרד הבריאות, המטופל או הרופא יוכלו להדפיס את האישור לקנאביס רפואי ולגשת איתו לאחד מבתי המרקחת שמספקים קנאביס רפואי.

תהליך קבלת רישיון לקנאביס רפואי כולל את השלבים הבאים:
 1. קביעת תור לאחד מרופאי הקנאביס בתחום הטיפול
 2. הגשת המלצה לטיפול בקנאביס על ידי הרופא המומחה
 3. קליטת ההמלצה/בקשה ביק”ר
 4. בחינת ההמלצה על פי הקריטריונים וההתוויות הרלוונטיים
 5. החלטה לגבי אישור הבקשה או דחייתה
 6. הנפקת הרישיון מתבצעת באמצעות הרופא המומחה

לפרטים נוספים כנסו לאתר משרד הבריאות

קנאביס רפואי במרשם בלבד

משרד הבריאות מקדם בימים אלו את הוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים – ובכך מתאפשר למכור מוצרי קנאביס בבתי המרקחת באמצעות מרשם וללא צורך ברישיון מיוחד.

אלו ההתוויות החדשות שבגינן ניתן לקבל קנאביס רפואי באמצעות מרשם בלבד. ההגבלה על המרשם תהיה עד 40 גרם לחודש לכל מטופל מעל גיל 18 והוא יינתן על ידי רופא מומחה בתחום הטיפול.
 • מחלות אונקולוגיות
 • מחלות מעיים דלקתיות
 • אפילפסיה (גם לקטינים במקרים מיוחדים)
 • פרקינסון
 • HIV

חלק מהרופאים מקבלים קהל באמצעות קופות החולים וחלקם מקבלים גם בתשלום נוסף במרפאה פרטית. מומלץ לבדוק לפני קביעת התור את זמינות הרופא בקופת החולים בה אתם חברים.

צריכים עזרה נוספת? מוזמנים לבדוק את רשימת היועצים שבאינדקס העסקים

מדריכים וטיפים לפי קטגוריה

מה אתם מחפשים? כל העסקים במקום אחד

עקבו אחרינו