כרוניק

זן כרוניק קנאביס אינדיקה

THC 17-20%

אינדיקה

כרוניק (Chronic) הוא זן בעל אופי אינדיקה דומיננטי שנוצר מהצלבת נורת׳רן לייטס (Northern Lights), סקאנק (Skunk #1) ואיי קיי 47 (AK47). גרסתה הנוכחית של הזן עברה פרויקט השבחה גנטי בשנת 2000, ומאז זכתה בפרסי גביע הקנאביס באירופה והתפרסמה מסביב לעולם. שם הזן מגיע מכינוי הסלנג האמריקאי לקנאביס והוא יהיה בחירה מעולה למי שמחפש זן מרגיע ולעיתים מעורר מוטיבציה גם בסוף היום. לתפרחות כרוניק ארומה חריפה וגסה בעלת סיומת מתוקה, אך חוויית העישון חלקה ומאופיינת בטעמים טרופיים חריפים. 

השפעה: מרגיע, אופוריה, יצירתיות

טעמים: חריף, מתוק


כרוניק הוא זן הדגל של סיריוס סידס (Serious Seeds), חברת הגנטיקות ההולנדית שהביאה לעולם גם את הזן קאלי מיסט (Kali Mist) וצאצאו – קאלי באבה (Kali Bubba). הוא פותח בשנת 1994 מהצלבת סקאנק עם נורת׳רן לייטס. כרוניק זכה במקום שלישי בתחרות גביע הקנאביס באותה השנה, אך זה לא סוף הסיפור. סיימון סמיט (Simon Smit), המגדל הראשי והבעלים של סיריוס סידס מספר שהוא רצה להוסיף איי קיי 47 לתערובת כדי להעשיר את פרופיל ההשפעות והטעמים. בשנת 2000 צוות המגדלים הצליב את הגנטיקה המקורית עם הכלאה של איי קיי 47 ונורת׳רן לייטס, והתוצאה היא הזן כרוניק שמוכר היום. מאז שנת 2000 כרוניק זכה בעוד שישה פרסי גביע קנאביס והפך לזן קנאביס קאנוני. השם של הזן אפילו הפך לסלנג אמריקאי נפוץ לקנאביס מובחר.

חריף מתוק

כרוניק הוא זן קנאביס שהתפרסם בזכות ההשפעה המרגיעה שלו, אך גם הארומה והטעם שלו ראויים לציון. תפרחות כרוניק משחררות ריח מתוק חריף חזק שניתן לאפיין כטרופי ופלפלי. בעיבוד התפרחת עולים גם תווי הדר, אך הנוכחות הפלפלית החריפה עדיין דומיננטית מאוד. הטעמים של כרוניק דומים – הם חריפים ומתוקים, מזכירים שילוב של פירות טרופיים עם תווי פלפל חריפים ודבש. הטרפנים הדומיננטיים הנפוצים בזן הם קריופילן לימונן, מירסן ופינן.

אינדיקה לעבודה

כרוניק התפרסם בזכות אופי השפעות מרגיע שלא מנמנם במהרה ואף מקל על התפקוד. אחוזי ה-THC בו נעים בין 17% ל-20% שמגדירים את הזן כעוצמתי, אך לא יותר מדי. כרוניק מפורסם בהשפעה מרוממת מצב רוח שמרגיעה את טונוס השרירים, מחדדת את המחשבה ומקלה על ריכוז, יצירתיות ותקשורת. הוא מומלץ במיוחד למתמודדים עם פוסט טראומה, דיכאונות, הפרעות קשב וריכוז ובעיות במצב הרוח.


מצאו מוצרי כרוניק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן