אורטגה

זן אורטגה קנאביס אינדיקה

THC 15%-17%

אינדיקה

אורטגה (Ortega) הוא זן אינדיקה שנולד בשנות השמונים מהכלאת שני הפנוטיפים המוצלחים ביותר של גנטיקת נורת׳רן לייטס (Northern Lights). הזן שמגיע מבית הגנטיקות המפורסם של מיסטר נייס (Mr. Nice) מביא לשולחן השפעה מהנה וממושכת בעלת אפקט רפואי יעיל שעוזר למטופלים ברחבי העולם לישון טוב יותר. בנוסף לתועלת הרפואית הנפלאה, אורטגה גם מפורסם בארומה וטעם נעימים המזכירים פירות יער ותווי אדמה מתוקים ומורכבים.

השפעה: מרגיע, שינה, מצב רוח

טעמים: אדמתי, פירות יער


אורטגה פותח על ידי שאנטיבאבה (Shantibaba), מגדל הולנדי מפורסם שלקח חלק פעיל מאוד במיסוד גנטיקות הקנאביס המבויתות היציבות הראשוניות בשנות השמונים והתשעים. כדי ליצור את אורטגה שאנטיבאבה הנביט כמה זרעים משני הפנוטיפים המוצלחים ביותר של נורת׳רן לייטס, #1 ו-#5. הוא הצליב ביניהם, ואת הגנטיקה המובחרת ביותר בודד וכינה בשם החדש: אורטגה. כך למעשה אורטגה הוא צאצא זן קנאביס בעל אופי אינדיקה אפגני דומיננטי מאוד. בהתחשב בכך שהזן הוא פנוטיפ של נורת׳רן לייטס, צאצא טהור של האינדיקות האפגניות המקוריות, אורטגה הוא כינוי לתת זן מסוים מאוד בעל אופי אפגני דומיננטי. את האופי הזה ניתן לזהות בהשפעה, וגם בארומה ובטעמים העולים בעישון או אידוי התפרחת.  

שדה פירות יער

אורטגה מפיק ארומה עוצמתית המדיפה ניחוחות אדמה עשירים ומעושנים המזכירים קטורת, יחד עם נוכחות בולטת של פירות יער חמצמצים – מתקתקים. שני המאפיינים הארומטיים האלה משתלבים יחד בטעם התפרחת שמביא לביטוי בולט אף יותר את פירות היער ואת התווים האדמתיים המתוקים. הטעם שנשאר בפה אחרי עישון או אידוי תפרחות אורטגה שעברו יישון טוב יהיה אדמתי, מתוק ומזכיר מאפה פירות יער עם קינמון. הטרפנים הדומיננטיים בגנטיקה דומים לאלו שנמצא בזני נורת׳רן לייטס בדרך כלל: מירסןטרפינולן, קריופילן, לימונן ופינן.

אינדיקה לקהל הרחב

אורטגה הוא זן קנאביס בעל אופי אינדיקה דומיננטי ויחסית ״טהור״. הוא מפיק 17%-15% THC, עם פנוטיפים בודדים בלבד שעברו את הרף הזה. ריכוז מתון זה הופך אותו לזן המתאים לצרכני קנאביס חדשים, אם כי הוא מפורסם באפקט מרגיע ואופורי שעוזר גם לוותיקים להירדם בקלות. אורטגה מרגיע ומעודד מצב רוח נעים אך בד בבד מכין את הגוף לשינה חזקה, ומהווה בחירה מעולה למתמודדים עם קושי בהירדמות או שמירה על איכות השינה.  


מצאו מוצרי אורטגה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן