אגט

אגט קנאביס אינדיקה

THC 20%-23%

אינדיקה

אגט הוא זן קנאביס בעל אופי אינדיקה דומיננטי המשווק תחת שם זה בבתי המרקחת המורשים למכירת קנאביס רפואי בישראל בלבד. הגנטיקה טופחה ועברה השבחה לקראת שיווק ע״י חברת קנאביס רפואי מקנדה, אולם זהות המפתח המקורי של הזן נותרה עלומה. לאגט פרופיל קנבינואידי בטווח 20% – 23% THC והוא ידוע בהשפעה מרגיעה, מרוממת מצב רוח ומשככת כאבים. להשפעה של הזן מתלווה ארומה פירותית מתוקה – חמצמצה וטעמים דומים המזכירים תפוח ופירות הדר.

השפעה: מרגיע, מצב רוח, משכך כאב

טעמים: מתוק, הדרי


גנטיקת אגט (Agate) קיבלה את שמה בישראל על ידי קבוצת בזלת, ענקית קנאביס רפואי ישראלית המשווקת את התפרחת. אף על פי כן, הגנטיקה נוצרה במתקן הגידול הסגור של חברת ת׳רייב (Thrive) הקנדית. קבוצת בזלת או ת׳רייב לא ציינו גנטיקת מקור ישירה לאגט. עם זאת, בזלת שיתפה כי זני המקור שת׳רייב השתמשה בהם לפיתוח הגנטיקה הם גוד באד (God Bud) וסילבר קוש (Silver Kush). גאד באד הוא צאצא סקאנק בעל אופי אינדיקה דומיננטי. סילבר קוש לעומתו הוא צאצא של משפחת זני הקוש בעל אופי סאטיבה מיוחד. שניהם ביחד מפיקים אפקט בעל אופי אינדיקה אנרגטי יחסית המתלווה לפרופיל ארומטי מתוק ופירותי.

טרפנים ארומות טעמים

קבוצת בזלת לא פירסמה נתונים רשמיים על הטרפנים הדומיננטיים המעצבים את הארומה והטעמים הפירותיים של גנטיקת אגט. התפרחת מאופיינת בארומה מתוקה המפיקה תווי פירות המזכירים תפוח, מלון ופירות יער עם סיומת עדינה של צמחי תבלין. ביניהם משתלבות נגיעות לימוניות חמצמצות. הטעם של התפרחת דומה לארומה שלה, חמוץ מתוק, פירותי ונעים. מזכיר תפוח, תפוז ולימון.

קנבינואידים השפעות התוויות

גנטיקת אגט מפיקה כ-20% THC, ריכוז סטנדרטי ביחס לזנים עתירי THC. אגט מאופיין כזן בעל השפעת אינדיקה דומיננטית, זנים שבדרך כלל מבטיחים אפקט משרה שינה עוצמתי. עם זאת, אגט מאופיין באפקט מרומם מצב רוח שמרגיע ביעילות מתחים נפשיים, משחרר שרירים ומשכך כאבים אך גם לא מאוד מעייף. זהו לא זן ממריץ, ומטופלים מסויימים אכן מדווחים על הקלה בהירדמות ובשמירה של שינה יציבה לאחר צריכת אגט. עם זאת, הזן מומלץ למעוניינים בגנטיקה שתסייע בעיקר עם שיכוך כאבים, חרדות ומועקות במצב הרוח. 


מצאו מוצרי אגט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!
דילוג לתוכן