דרכי צריכה של קנאביס ואופן ההשפעה שלהם

פרחים, שמן קפסולות או עוגיות - לכל צרכן יש את ההעדפות שלו בנוגע לצריכת הקנאביס. סידרנו לכם את כל השיטות לצריכת קנאביס ואופן ההשפעה שלהם. מה אתם מעדיפים?

לצמח הקנאביס יש מגוון מוצרים ותוצרים שניתן להשתמש בהם כדי להשיג את היתרונות הרבים שהוא מאפשר – למרות שהדרך הידועה והפופולרית ביותר לצריכת קנאביס היא באמצעות ג’וינט, או יותר נכון באמצעות עישון.

גם אם מדובר בתפרחות קנאביס, חשיש, שמן קנאביס או אפילו קפסולות ועוגיות – לכל צרכן יש את ההעדפות שלו בנוגע לצריכת הקנאביס.

חלק משיטות הצריכה יתאימו יותר למוצר קנאביס אחד מלשני והדבר תלוי לעיתים גם במצב הבריאותי שלא תמיד מאפשר בליעה או עישון.

לא כל מוצרי הקנאביס קיימים בישראל ובהתאמה, גם חלק משיטות הצריכה לא בהכרח מקובלות או נפוצות, אך ניתן להעריך שמבחר מוצרי הקנאביס הרפואי בישראל כבר בעתיד הקרוב יהיה מגוון ורחב יותר.

חשוב להבדיל בין שיטת הצריכה למוצר הקנאביס; לדוגמא, פרח קנאביס מוגדר כמוצר קנאביס וניתן לצרוך אותו במגוון שיטות צריכה כמו אידוי, עישון, בישול וכדומה.

להלן דרכי הצריכה המוכרות של מוצרי קנאביס ואופן ההשפעה שלהם:

עישון קנאביס

שאיפת העשן עם החומרים הפעילים למחזור הדם דרך הריאות מעניקה השפעה מידית.

שיטה זו נחשבת לדרך פחות בריאה לצריכת קנאביס אך היא יעילה במיוחד וגם הפופולרית ביותר, בעיקר בשל מהירות ההשפעה המיידית.

ניתן לצרוך קנאביס בעישון באמצעות ג’וינט, באנג (מקטרת מים), מקטרת או בלאנט (סיגר קנאביס).

את הקנאביס ניתן לעשן כתפרחות, שמנים או מיצויים דוגמת חשיש.

מהירות ההשפעה: מיידית

משך השפעה: כחצי שעה עד מספר שעות

אידוי קנאביס

צריכת קנאביס באמצעות מכשיר אידוי מאפשרת לחומרים הפעילים להיכנס לריאות ללא תוצרים מתהליך של שריפה. שיטה זו נחשבת לבריאה יותר מעישון והיא צוברת תאוצה רבה בשנים האחרונות.

את מכשיר האידוי (וופורייזר) ניתן למצוא במגוון סוגים וגדלים שמתאימים לצרכים השונים של כל צרכן. חלק ממכשירי האידוי מותאמים גם לשימוש בשמנים ומיצויים ולכן יכולים להיות יעילים במיוחד.

תוכלו לקרוא סקירות למכשירי האידוי הפופולריים ביותר בקישור כאן

מהירות ההשפעה: מיידית

משך השפעה: כחצי שעה עד מספר שעות

ספיגה תחת הלשון

ספיגת החומרים הפעילים לגוף מתבצעת על ידי טפטוף של שמן קנאביס תחת הלשון. לשיטה זו יתרונות וחסרונות אך היא עשויה להיות יעילה ועקבית יותר באופן ההשפעה.

מהירות ההשפעה בצריכה תחת הלשון תהיה מהירה יותר מבליעה.

בישראל מערבבים את שמן הקנאביס יחד עם שמן זית כדי לדלל את החומרים הפעילים, אך ניתן גם למצוא שמני קנאביס שמעורבבים עם שמן קוקוס או שמן המפ.

מהירות ההשפעה: 30 עד 60 דקות

משך השפעה: 3 שעות עד 8 שעות

אכילה/בליעה של קנאביס

חשוב לדעת שמרגע אכילת מוצרי קנאביס כמו עוגיות או קפסולות ועד לתחילת ההשפעה לוקח כשעה עד שעתיים.

החומרים הפעילים מתפרקים בקיבה ואז עוברים למחזור הדם, לכן גם משך ההשפעה הוא ארוך יותר מהשיטות המוכרות ועשוי להגיע לעיתים עד ל-8 שעות.

צריכת קנאביס עם מאכלים מתוקים או שומניים עשויה להאיץ את מהירות הספיגה בגוף. צריכת שמן קנאביס בבליעה נחשבת כדרך פחות יעילה ואפקטיבית, אך עשויה לסייע לאלו שלא יכולים לעשן או במקרים של ילדים המטופלים בקנאביס.

מהירות ההשפעה: שעה עד שעתיים

משך השפעה: 3 שעות עד 8 שעות

קפסולות / טבליות קנאביס

קפסולות קנאביס מכילות הרכב חומרים פעילים קבוע ונצרכות בבליעה או במציצה תחת הלשון. שיטה זו משמשת רבים לצריכת החומר הפעיל CBD.

ההבדל המרכזי בין טבליות מציצה לבליעה הוא שבטבליות בליעה החומר הפעיל מתפרק בכבד ולכן משך ההשפעה יהיה ארוך יותר ותחילת ההשפעה תהיה איטית.

מהירות ההשפעה: חצי שעה עד שעה

משך השפעה: 30 דקות עד 8 שעות

משקאות קנאביס

ההשפעות מצריכת החומרים הפעילים בשתייה זהות לאלו שנוצרות מאכילה, מכיוון שגם כאן – החומרים הפעילים מתפרקים דרך הקיבה אל מחזור הדם.

משקאות קנאביס הופכים לפופולריים במיוחד בשנים האחרונות וחלק מהצרכנים נוהגים להכין משאריות הקנאביס תה.

בארצות הברית ובחלק ממדינות אירופה כבר ניתן למצוא מגוון משקאות קנאביס – החל מבירות ומשקאות אנרגיה וכלה במיצים טבעיים ומשקאות קלים ואפילו מים מינרליים מועשרים ב-CBD.

מהירות ההשפעה: 30 דקות עד 60 דקות

משך השפעה: 3 שעות עד 5 שעות

מריחה חיצונית

לצמח הקנאביס יש יכולות רפואיות גם באמצעות מריחה חיצונית על הגוף, והוא עשוי לסייע למגוון של מחלות ובעיות עור כמו פסוריאזיס. מוצרים אלו אינם יכולים להשפיע באופן פסיכו-אקטיבי מכיוון שאין קולטנים באזורים אלו בגוף.

מוצרי קוסמטיקה מקנאביס מתחלקים ל-2, אלו שעשויים משמן המפ, שהינו תוצר של זרעי הקנאביס ללא נוכחות של חומרים פעילים (קנבינואידים) ואלו שמכילים קנבינואידים דוגמת CBD.

ניתן למצוא כיום מוצרי קוסמטיקה מועשרים ב-CBD המיועדים לסייע למגוון תסמינים ובעיות עור אבל יכולת הספיחה של החומרים הפעילים במריחה חיצונית נמוכה יותר, כך שכדאי שיהיה אחוז גבוה יותר של חומרים פעילים.

נרות קנאביס רקטליים

שימוש בנרות קנאביס רקטליים עשוי להיות יעיל יותר עבור חלק ממטופלי הקנאביס בגלל מהירות ההשפעה ואיזון ההשפעה הפסיכו-אקטיבית של ה-THC.

בשל ריבוי כלי דם באזור, ספיגת החומרים הפעילים היא באמצעות הרירית הרקטלית שמעבירה אותם למחזור הדם במהירות.

טמפון קנאביס

עדיין לא קיימים מחקרים המוכיחים את יעילות מוצרים אלו, אך ניתן להסיק מדיווחים של נשים ומעצם זה שקיימים באיבר הווגינאלי של האישה קולטנים של החומרים הפעילים – שיש למוצרים אלו השפעה יעילה על כאבי מחזור של נשים.

תרסיס קנאביס

מהירות ההשפעה של תרסיס קנאביס המיועד להסנפה הוא מהיר ומיידי מכיוון שהחומר הפעיל מגיע הישר למוח.

תרסיסי קנאביס מספקים מינון יעיל ומדויק בהתאם להעדפות הצרכן והם מבוססים בדרך כלל על שמן או אלכוהול.

משאף קנאביס

בדומה לתרסיסי קנאביס, גם משאף קנאביס מספק השפעה ישירה באמצעות שאיפה לריאות. שימוש במשאפים עדיין אינו פופולרי במיוחד אך כבר כיום יש משאפי קנאביס המכילים מינונים שונים של חומרים פעילים.

מדבקות קנאביס (פאטצ’ים)

מדבקות קנאביס מיועדות להקלה מקומית על כאב והן מכילות בדרך כלל CBD. ספיגת החומרים היא באמצעות בלוטות שקיימות על גבי העור.

טבלת מעקב לטיפול בקנאביס 

לנוחיותכם, צרפנו טבלה שמאפשרת רישום ותיעוד של הטיפול שלכם בקנאביס רפואי עם אפשרות למילוי אופן הצריכה, סיבה, שעה וההשפעה שהתקבלה.

רישום ומעקב שכזה יאפשר לכם להבין איזו שיטת צריכה תהיה יעילה יותר עבורכם, איך הקנאביס השפיע עליכם ולכמה זמן.

להורדת טבלת תיעוד ומעקב לטיפול בקנאביס לחצו כאן 

מדריכים וטיפים לפי קטגוריה

מה אתם מחפשים? כל העסקים במקום אחד

עקבו אחרינו